Facebook Messenger kaldırıldı mı- Facebook Messenger kaldırılıyor mu

Facebook Messenger kullanıcıları uygulamalarında çıkan yazı ile şaşkınlığa uğradı. İşte Facebook Messenger kaldırıldı mı. Facebook Messenger kaldırılıyor mu bilgileri...

Facebook Messenger kullanıcıları uygulamalarında çıkan yazı ile şaşkınlığa uğradı. İşte Facebook Messenger kaldırıldı mı. Facebook Messenger kaldırılıyor mu bilgileri... Facebook Messenger kullanıcıları uygulamayı açtıklarında ekranın en üst kısmında "Üzgünüz, fakat ne yazık ki Windows kullanıcıları için Facebook Messenger'ı daha fazla destekleyemeyeceğiz. 3 Mart 2014'te uygulama hizmete son verecek. Messenger'ı kullandığınız için gerçekten çok minnettarız. Arkadaşlarınızla www.facebook üzerinden mesajlaşmaya devam edebileceğinizden emin olun." mesajıyla karşılaşıyorlar. Facebook Mess enger kullanıcılarına  kötü haber geldi. Facebo ok Messenger artık ka ldırı lıyor. Facebook yetkilileri Facebook kullanıcıları için son kullannım tarihini açıkla d ı. Facebook'un sohbet programı olan Facebo ok Messenger işte kaldırılma ta rihi.. Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal ağı olan Fa cebook kullanıcılarını üzecek bir haber verd i. Facebo ok geçtiğimiz dönem içerisinde uygulamaya koyduğu Facebook Messenger uygulamasına son vereceğini  duyurdu. Facebook, Messenger uyugulama sını yayından kaldıracağı tarih olarak ise 3 Mart 2014'ü işaret etti. Facebook Windows kullanı cıları içinı Facebook Messenger uygulaması duy urusu yayınladı. Salih Kural/  Sosyalmedya.co - Facebook bugün Windows ku llanıcılarını  Facebook Messenger uyg  ulamasının  önümüzdeki hafta son bulacağını söyleyen bir mesajla bilgilendirdi. Şirket 3 Mart'ta Windows için Facebook Messenger uygulamasına son vermeyi planlıyor.

WİNDOWS PHONE İÇİN UYGULAMA GELEBİLİR

 
"Daha fazla bilgi edin" bağlantısı kullanıcıları Facebook Yardım Merkezi'ndeki jenerik mesaja yönlendiriyor. Resmi sitede Facebook Messenger uygulamasının, Android ve iOS için indirilebilir olduğu belirtiliyor: Bu gelişmenin Microsoft'un Windows Phone i çin Facebook Messenger uygulamasın ın çıkacağını duyurmasının ardı ndan duyurulması ilginç. Techcrunch'ın haberine göre Microsoft'un Windows Phone kurumsal başkan y ardımcısı ve yöneticisi Joe Be lfiore, Barselona'da düzenlenen 2014 Mobil Dünya Kongresi esnasında "Bir süredir bu uygulama için Facebook ile birlikte ça şıyoruz. İyi görünüyor ve yakında müşterilerimize  sunacağız." şeklinde konuşmuştu. Görünüşe göre Microsoft aynı anna Facebook platformlarından yalnızca birini s unabilme imkanına sahip. Şirket Windows ve Win dows Phone platformlarını birleştirme g irişiminde ama bunun için daha uzun bir yolu var gibi görünüyor. Windows için Facebook Messenger 2011'deki sınırlı bir Beta testinin ardından 2012'nin Mart'ında yayınlanmıştır. Bir OS X versiyonu uzun zamandır bekleniyordu, fakat şimdi bunun çok daha mümkün olduğu görülüyor.
 
Facebook Nedir?
 
Facebook, insanların başka insanlarla iletişi m kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan bir sosyal paylaşım  sitesidir. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğre ncileri için kurulmuştu. Daha sonra Boston civarında ki okulları da için e kapsayan Fa cebook, iki ay içerisindeki Ivy Ligi okullarının tamamını kapsadı.
 
İlk sene içerisinde d e; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm okullar Facebook'ta mevcuttu. Üyeler önceleri sadece sö z konusu okulun e-posta a dresiyle (.edu, .ac.uk, vb.) üye olabiliyordu. Daha sonrasında da ağ içine liseler ve bazı büyük şirketler de katıldı. 11 Eylül 20 06 tarihinde ise  Facebook tüm e-posta adresleri ne, bazı yaş sınırlandırmalarıyla açıldı. Kullanıcılar diledikleri ağlara; liseleri, çalışma yerleri ya da yaşadığı yerler itibarıyla katılım gösterebilmektedirler. Ayrıca Facebook, dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biridir.
 
Alexa istatistiklerine göre Facebook, 31  Ağustos 2013 itibarıyla; Dünya'nın en fazla ziyaret edilen 2. sitesidir. Bunun  yanı sıra;  , Mısır'ın en fazla ziyaret edilen sitesi; ABD, Avustralya, Türkiye, Panama ve Norveç 'in 2. en fazla ziyaret edilen sitesi, Kanada,Güney Afrika, İngiltere ve İsveç'in 3. en  fazla ziyaret edilen sitesi, 2012  yılı itibariyle de dünya çapında en çok ziyaret edilen sitedir.
 
Facebook ismini "paper facebooks"'dan alır. Bu form ABD üniversitelerinde okulların öğrencilerine, öğretmenlere ve çalışanlara doldurduğu onları tanıtan bir formdur.
 
Facebook'un şu anda 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Site, kullanıcılara ücretsizdir ve gelirini afiş, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almaktadır (Nisan 2006'da gelirlerin haftalık 1,5 milyon dolar olduğu öne sürülmüştür). Kullanıcılar profilleri fotoğrafları, ilgi alanları, gizli ya da açık mesajları ve arkadaş grupları sergilemektedir.
 
Profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli ağların dışındakilere açık olmayacak şekilde sınırlandırılabilir. TechCrunch'a göre; ABD'deki üniversitelerdeki öğrencilerin %85'inin Facebook'ta bir hesabı bulunmakta ve bunların %60'ı her gü n bağlanm aktadır. %85 her ha fta, %93 her ay bağlananlar arasındadır. Facebook sözcüsü Chris Hughes ise kullanıcıların her gün ortalama 19 dakika Facebook'ta vakit geçirdiğini söylemektedir.
 
Facebook'un Kurucusu, eski Harvard Üniversitesi Öğrencisi Mark Zuckerberg. 13 Mart 2009 itibarıyla Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlamıştır. Ancak bu arayüz, kullanıcılar arasında ikilik oluşturmuştu. Bazı kullanıcılar bu arayüzü çok başarılı bulurken, bazı kullanıcılar protesto etmektedir. Facebook yöneticileri ise bu yeni ara yüz için ısrar  etmektedirler.Teknik  açıdan ise Face book, web otoritele ri tarafında n en başarılı Web 2.0 uygulamalarından biri olarak gösterilmektedir. 2006 yılında, My Space'in News Corporation'a s atılmasıyla Facebook'un da satılacağı söylentileri çıkmıştır. Zuckerberg ise Facebook'u satmak istemediğini belirtmiş ve söylentileri yalanlamıştır.
 
İlk teklifin Viacom ta rafından 975 milyon dolar olduğu öne s ürülürken; Eylül 2006'd ahoo, 1 milyar dolar teklifte b ulunmuştur. Ekim ayında ise; Google, YouTube'u satın aldıktan sonra, Facebook için 2,3 milyar dolar teklifte bulunmuştur.
 
Facebook yöneticilerinden Peter Thiel ise, Facebook'un iç değerinin 8 milyar dolar olduğunu ve proje gelirlerinin 2015 yılı için 1 milyar dolar olduğunu söylemiştir.
 
24 Ekim 2007'de Microso ft, Facebook'un %1, 6'lık hissesini 240 milyon dolar ödeyerek s atın almıştır. Google ve diğer şirketler de benzeri bir yöntemle Facebook hisselerine yönelmektedir.
 
2008 A ğustos'unda, Facebook 'un aylık 100 milyon aktif kullanıcısı vardı. İnsanl ar birbirini Facebook'a çağırdı ve bu sayı 7 a yda iki katına çıktı. 2009 N isanı'nda ise bu sosyal a ğın ulaştığı insan sayısı 200 milyondu. 2009 Temmuz'unda ise dört aydan kısa bir süre de Facebook kullanıcı sayısı 50 mi lyon daha artarak 250 milyona ulaşmıştır.
 
23 Temmuz 2009'da başlaya n bir uygulamayla Facebook'a, Yahoo sitesi içerisinden ulaşma imkânı getirilmiştir.

YORUMLAR

Resmin üzerinde sağa ve sola kaydırarak
bir önceki veya bir sonraki resme
geçiş yapabilirsiniz.